Červen 2007

Křest

28. června 2007 v 18:57 | Grelová Veronika
Křest CD Vojty Kotka:Vojta Kotek

No tak to bych neřekla

28. června 2007 v 18:53 | Grelová Veronika
Patří k mladým hereckým talentům. Narodil se v roce 1988 v Praze, v divadělní rodině.Jeho otec hraje v divadle Járy Cimrmana a matka vystudovala produkci na DAMU. V současné době navštěvuješestileté dvojjazyčné gymnázium v Praze. Po gymnáziu by se chtěl věnovat filmové režii. Mohli jsme ho vidět v řadě především televizních filmů, inscenací a seriálů jako Tuláci, Smrt pedofila, Josef a Ly, I ve smrti sami, Pojišťovna štěstí, kde se objevil v roli Ondry.

Příležitost v celovečerním hraném filmu mu přinesl film Únos domů režiséra Ivana Pokorného a především role Rendyho ve filmu Snowboarďáci (2004) Karla Janáka. V roce 2006 měl premiéru celovečení film Rafťáci (r. Karel Janák), kde si stejně jako ve Snowboarďácích zahrál po boku Jiřího Mádla. Má za sebou divadelní a dabingovou zkušenost (především jako český hlas čaroděje Harryho Pottera)

Tak zase,no:)

28. června 2007 v 18:51 | Grelová Veronika
Vojta Kotek se narodil v roce1988 v Praze v divadelní rodině.Jeho otec hraje v divadle Járy Cimrmana a matka vystudovala produkci na DAMU.Současné době navštěvuje šestileté dvojjazyčné gymnázium v Praze.po gymnáziu by se chtěl věnovat fimové režii.
Od osmi let se věnuje dabingu.Známí je především jako český hlas čaroděje Harryho Pottera,ale také mužete jeho hlas slyšet na několika nahrávkávh Spejbla a Hurvínka.
Patří k mladým českým talentům.Mohli jste ho vidět např.ve filmech a inscenací:Tuláci,smrt pedofila,Josef a Ly,POjišťovna šťestí,Snowboarďáci....atd
Příležitost v celovečerním hraném filmu mu přinesl film Únos domů režiséra Ivana Pokorného.Má za sebou divadelní a dabimgovou skušenost
Ze života

Jeho fotky

28. června 2007 v 18:49 | Grelová Veronika
Vojta KotekVojta KotekVojta KotekVojta KotekVojta Kotek

životopis-Vojta

28. června 2007 v 18:48
Narodil se 8.1. 1988 v Praze. Patří k mladým hereckým talentům, ale k filmařské profesi se dostal tak trochu náhodou. Jeho otec je hercem a manažerem Divadla Járy Cimrmana a jeho matka vystudovala produkci na DAMU. Přes rodinné příbuzenstvo si už ve svých osmi letech vyzkoušel dabing, v jedenácti malé divadelní role, ve třinácti natočil snímky Tuláci a Úunos domů. Kromě mnoha jiných filmů či seriálů můžete jeho hlas slyšet například i na některých nahrávkách známých příběhů Spejbla a Hurvínka. Mezi ty známější a prestižnější patří hlavně světově úspěšný příběh o kouzelníkovi Harry Potterovi, kterému pro českou verzi Vojta propůjčil svůj hlas. Vojtovým triumfem z poslední doby jsou samozřejmě všem známé role Ondry (Pojišťovna štěstí), Rendyho (Snowboarďáci) a Danyho (Rafťáci). Hraje golf a jezdí na koni. Od osmi let jezdí na snowboardu, ale svoje zkušenosti v roli začátečníka Rendyho nezužitkoval. Po maturitě by rád studoval FAMU.

Pár fotek

28. června 2007 v 18:47 | Grelová Veronika

Kabáti-Fotografie

28. června 2007 v 18:44 | Grelová Veronika

Kabáti členové

28. června 2007 v 18:43 | Grelová Veronika
Tomáš KrulichTomáš Krulich - kytara

Poznáte ho vždy a na první pohled, v puse má cigaretu (na popruhu od kytary má připevněnou krabičku cigaret) a hraje na bílou Gibson Explorer.

Hlavní kostrou zvuku Kabátů jsou kytary a právě jednu z nich obsluhuje Tomáš Krulich. Vytváří dokonalou kulisu zpěvu Josefa Vojtka a navzájem se doplňuje s Gibsonkou Oty Váni.
K tomu občas přihodí sólíčko a když se pak se svým instrumentem přehne přes okraj pódia, nezbývá nic jiného než jen pařit a vychutnávat si ten nádherný pocit.

Datum a místo narození: 19. 4. 1966, Teplice
Původní profese: Projektant v chemičce
Kde hrál a kdy: 1988-1989 - Motorband, od 1989 Kabát
Ota VáňaOta Váňa - kytara

Hraje především na Les Paulku, ale taky třeba se dvanáctistrunkou (Na sever) a s čertovským banjem (Rio Grande). A tyhle nástroje mívá většinou zavěšené popruhem s tématikou právě koncertovaného turné. K tomu všemu občas přidá zajímavou pohybovou kreaci.

Datum a místo narození: 11. 6. 1971, Teplice
Původní profese: bůh ví
Kde hrál a kdy: 1988 - 1989 - Scandall, od 1990 KabátMilan ŠpalekMilan Špalek - bassová kytara, občas zpěv

Hraje na bassovou kytaru a je to občasný zpěvák. Nazpíval pomalejší a klidné songy (Ďábel a syn, Balada O špinavejch fuseklích,..). A poslední dobou je hlavní textař skupiny. Málokdo u nás dovede napsat takové skvělé texty. Dokáže si velmi dobře pohrát se slovy. Velmi rád chytá ryby.

Datum a místo narození: 10. 12. 1966, Teplice
Původní profese: Instalatér
Kde hrál a kdy: Od 1983 KabátHurvajsRadek "Hurvajs" Hurčík - bicí

Charismatický bubeník s rozlehlou soupravou žlutých Sonorů. K jedné písničce napsal text a sám jí i nazpíval (Zase jsem na mol (cd ŽIVĚ! z 1992)). Má vlastní fotbalový klub Bum bum tequila.

Datum a místo narození: 14. 1. 1969, Teplice
Bydliště: Dubí u Teplic
Původní profese: Vyučený zámečník s maturitou
Kde hrál a kdy: do 1986 Aku-Aku, od 1986 Kabát


Pepa VojtekJosef "Pepe" Vojtek - zpěv, občas i harmonika

Nejviditělnější člen skupiny, velký showman. Hlavní zpěvák.
Má mírně chraplavý hlas. Kromě Kabátu se také věnuje muzikálům a poměrně často je v televizi. Má rád tetování, kterých už má čtyři. Jako poslední si nechal na záda vytetovat hada.

Datum a místo narození: 21. 6. 1965, Teplice
Původní profese: Opravář telefonů po drátě
Kde hrál a kdy: Od roku 1988 - Kabát

Historie

28. června 2007 v 18:42 | Grelová Veronika
Kapela vznikla v roce 1988 v Teplicích.
Tohle kvinteto je jedno z mála tuzemských hudebních souborů, u kterého neproběhly od vzniku doposud žádné personální změny.
Zpočátku kapela vystupovala pouze v Teplicích a okolí. K jakémusi zvratu došlo v roce 1990, kdy kapela natočila píseň "Má jí motorovou" pro sampler Ultrametal. Velmi vtipný text předznamenává jedinečný humor skupiny, který se spolu s výtečným hráčským nasazením stane její hlavní sílou.

O rok později (1991) vychází debutová deska se stejnojmenným názvem Má jí motorovou. Obal desky tvoří fotografie, na které je kapela před prasečákem. Unikátní "jezeďáckou" image komentuje Milan Špalek slovy: "Byli jsme kluci z Teplic, chodili jsme do hospod v okolních vesnicích, a tak jsme měli blíž k traktorům než k mercedesům." Vzápětí (už rok 1992) vychází Kabátu druhá deska s názvem Živě!, neboli záznam vystoupení z koncertů v Brně a Třebíči (deska obsahuje jinde nezveřejněnou píseň "Onanie").

Díky kladnému ohlasu (Kabát je nominován na Gramy 1991 jako Objev roku) skupina podepisuje exkluzivní smlouvu s hudebním vydavatelstvím Monitor-EMI, u kterého je vlastně až dodnes.

S rokem 1993 přichází skupina s albem Děvky ty to znaj, obsahujícím legendární hit Žízeň. Spolupráce s tvůrcem postavy Rudy Pivrnce, kreslířem Petrem Urbanem.

V roce 1994 přináší Kabát na trh album Colorado se stejnojmennou písní, která je první z řady kabátovských parodií country a dodnes velkým hitem kapely. Deska se prodala v množství bezmála stotisíc kusů. Ve stejném roce se Kabátu povede beznadějně vyprodat Lucernu a je nominován na Gramy 1993 v kategorii Skupina roku a zároveň na Zvláštní cenu Gramy.

1995 - vydání alba Země plná trpaslíků.

V roce 1996 spatřil světlo světa proslulý videoklip na písničku Láďa (Z desky Země plná trpaslíků), který jako první vzniká na základě scénáře skupiny a v její režii.
Tentýž rok si naši hokejoví šampioni v šatně zpívají ,,..Vašku, ty jsi príma chlap.." a posléze i spolu s kapelou na singlu Mistři světa.

V r. 1997 vydává kapela desku s názvem Čert na koze jel.

O dva roky později (1999) vydává album MegaHu, jehož obal nepochopí ten, kdo neví, že MegaHu je skutečná postava - bezdomovec z Košťan u Teplic, kterému je 75 let a údajně má penis gigantických rozměrů.

2000 - vydání alba Go satane go. Přičemž billboardy propagující desku pohnuly žlučí občanu Prahy 5, který podal oficiální stížnost k Radě pro reklamu, požadující jejich odstranění, protože mimo jiné jsou prý ,,...urážkou všech křesťanů, židovských obcí a muslimů žijících v ČR." Stížnost byla zamítnuta, protože samozřejmě nešlo o žádnou urážku, ale pouze o parodii na slogan Go ježíšku go.
2001 - písně z alba Go satane go bodují v klipových a dokonce v rozhlasových hitparádách, kde měl Kabát do této doby útrum.
Turné Go satane go / Gambrinus tour 2001 je označováno jako turné roku a kapela je poprvé spokojena se zvukem a jevištní výpravou.
Kabát oslavil 10 let od vydání prvního alba a k této příležitosti vydal v listopadu výběrové album Suma sumárum, obsahujícím 2 cd. První cd je výběr studiových písní a cd druhé je záznam z pražské Malé sportovní haly z vystoupení k turné Go satane go. Výběrovky se prodalo v ČR a na Slovensku přes úctyhodných 130 tisíc kusů nosičů.

V roce 2002 vychází historicky první DVD skupiny Suma sumárum - Best of. K výběru klipů je připojen působivý, hodinový sestřih z loňského koncertního turné Go satane go.
Vrcholem desetiletého výročí bylo koncertní turné Suma sumárum tour, které bylo technicky výjimečné a ojedinělé.

2003 - Kabát a její bestofka Suma sumárum je oceněna "Gramy" za nejprodávanější album roku. Od své vydavatelské firmy EMI Music dostává skupina za prodej alba Suma sumárum 5ti Platinovou desku a zároveň přebírá též 3 platinu za Best of video.
14. října vydává desku Dole v dole, která se vzápětí stává 4-platinová.
Kabát vyráží na dlouho očekávané Turné 2003, které se úplně vyprodalo (celkem 16 koncertů, z toho 3 na Slovensku).

Rok 2004 přináší kapele Anděla 2003 a to rovnou ve čtyřech kategoriích.
Na jaře absolvuje turné Dole v dole (11 open-air koncertů po fotbalových stadionech, které navštívilo asi 180 000 lidí)
V listopadu vydává 2DVD s názvem 2003-2004 - záznam z Turné 2003 a celý koncert v rámci Dole v dole tour.
V Českém slavíku obhajuje loňské prvenství.

V roce 2005 získává v Desce roku 2004 za Nejprodávanější hudební video DVD a VHS Anděla, s počtem 18 541 prodaných nosičů 2DVD 2003-2004.
Také absolvuje Pink Panhter fest (8 open-air koncertů spolu s dalšími 5 skupinami).
Získává 2. místo v kategorii skupin v Českém slavíku.

2006 - kapela se umístila v Českém slavíku na 2. místě s 32 406 hlasy. Jinak Josef se umístil v kategorii Zpěvák na 12. místě s 5 070 hlasy.
Kabát zahrál vojákům v Kosovu. Jedno vystoupení na české základně výhradně pro české vojáky a druhé na finské základně, kde byli i vojáci dalších zemí (Finska, Švédska, Itálie a Irska).
Tentýž rok vypouští na světlo novou desku s názvem Corrida, které se prodalo přes 60 000 kusů (leden 07).

2007 - Na jaro plánuje kapela turné, které by svoji stavbou mělo připomínat opravdovou koridu. Mělo by začít 14. května.

Kabáti v Liberci

28. června 2007 v 18:38 | Grelová Veronika
rámci turné Corrida vystoupili Kabáti v Liberci. Náhodou přímo proti naší škole, takže sme celej den poslouchali různý zvukový zkoušky. Bohužel, a asi už klasicky, sem tam nešla a tak fakt zůstalo jen u tech zkoušek a pohledu z oken a přes plot. Dyštak písněte jaký to tam bylo, jestli ste tam někdo byl.
To uprostřed asi kolem půl 2 odpoledne :)

Kabati-Burlaci text

28. června 2007 v 18:33 | Grelová Veronika
Jelikož tuto písničku strašně moc ráda poslouchám tak ji tady dám a doufám že udělá radost.
Konopný lana tak ty už něco vydrží
zkaženej dech a čtyry deci pod kůží
nebe rudý břízy brzo pokvetou
a chlapy z nudy baví se ruskou ruletou
Když svoje lodě proti proudu táhnou
navzdory všem kamenům
proč jenom touhy po čase vadnou
Otroci řeky prach a špína tvrdá zem
jediná výhra je tanec smrti s medvědem
a tak si žijou ze dne na den tisíc let
Burlaci pijou jak bylo by to naposled
Když svoje lodě proti proudu táhnou
navzdory všem kamenům
proč jenom touhy po čase vadnou
Otoč se a podívej…
Refrén:
Nebe je temný a mnohem níž
jen vlků dávnej chorál z hor
a já tu marně hledám skrýš
když cesta rovná se nám ztrácí
lidi jsou andělé a nebo draci
a každej dobrej skutek sílu vrací
no tak jen otoč se a podívej
na lodě za tebou
Není to lehký ve světě lží a polopravd
na břehu řeky harmonika začla hrát
a toho léta vítr stopy zahladil
jsme jako oni už nezbejvá nám tolik sil
Když svoje lodě proti proudu táhnem
navzdory všem kamenům
jednou si každej až na dno sáhne
Refrén
Tak se mi zdá…
Refrén:
Nebe je temný a mnohem níž
jen vlků dávnej chorál z hor
a já tu marně hledám skrýš
když cesta rovná se nám ztrácí
lidi jsou andělé a nebo draci
a každej dobrej skutek sílu vrací
no tak jen otoč se a podívej
na lodě za tebou
Tak se mi zdá…
Refrén:
Nebe je temný a mnohem níž
jen vlků dávnej chorál z hor
a já tu marně hledám skrýš
když cesta rovná se nám ztrácí / Tak se mi zdá
lidi jsou andělé a nebo draci
a každej dobrej skutek sílu vrací / Tak se mi zdá
no tak jen otoč se a podívej
na lodě za tebou

Kabáti info

28. června 2007 v 18:30 | Grelová Veronika
19841988
- Kabát působí jako trio ve složení Krulich, Špalek, Hurvajs

1989
- kytarista Tomáš Krulich si odskočil do skupiny Motorband, která krátce na to natáčí album v Německu
- vydání singlu Spadla klec/Koleda, koleda, který reprezentuje thrashmetalové období skupiny
- zpěvák Josef Vojtek nastupuje po návratu z vojny do skupiny jako stálý člen
- Jako poslední se do kapely přidal Ota Váňa, který je nejmladším členem.

1990
- natočení skladby Má jí motorovou pro sampler Ultrametal znamená zlom ve vývoji skupiny. Polopornografický a zároveň velmi vtipný text písně předznamenává osobitý humor skupiny, který se vedle v Čechách nevídaného hráčského nasazení stane její hlavní devizou.
- při nahrávání se mihnul ještě jeden člen Kabátu, kterého v dřívější ani pozdější sestavě nenajdete. Kytarista rakouského původu René Horňák se ovšem při práci posilňoval alkoholem tak vydatně, že byly jeho výkony nezaznamenatelné.


1991
- vydání prvního alba Má jí motorovou. Unikátní "jezeďáckou" image komentuje Milan Špalek slovy: "Byli jsme kluci z Teplic, chodili jsme do hospod v okolních vesnicích, a tak jsme měli blíž k traktorům než k mercedesům."

1992
- vydání live alba Živě!, kde najdeme jinde neuveřejněnou písničku Onanie, kterou otextovala manželka Pepy Vojtka Jindřiška údajně při tom, když navlékala korále
- Kabát je nominován na Gramy 1991 jako Objev roku

1993
- vydání alba Děvky ty to znaj s dnes už legendárním hitem Žízeň. Spolupráce s kreslířem Petrem Urbanem, tvůrcem postavy Rudy Pivrnce.

1994
- vydání alba Colorado obsahujícího stejnojmennou pecku, která je první z řady kabátovských parodií country a zároveň dodnes možná největším hitem skupiny
- první beznadějně vyprodaná Lucerna v historii skupiny
- Kabát je nominován na Gramy 1993 v kategorii Skupina roku a zároveň na Zvláštní cenu Gramy

1995
- vydání alba Země plná trpaslíků

1996
- proslulý videoklip na písničku Láďa, který jako první vzniká na základě scénáře skupiny a v její režii
- naši hokejoví šampioni si v šatně zpívají Vašku, ty jsi príma chlap a posléze spolu s Kabátem i na singlu Mistři světa
- Vojtek přijímá nabídku Daniela Landy na účinkování v jeho hře se zpěvy Krysař

1997
- vydání alba Čert na koze jel

1999
- vydání alba MegaHu. MegaHu je bezdomovec z Košťan u Teplic. Je mu 75 let a má údajně penis gigantických rozměrů…

2000
- vydání alba Go satane go. Billboardy propagující desku vyprudili nejmenovaného občana Prahy 5 k podání oficiální stížnosti k Radě pro reklamu, požadující jejich odstranění, neboť mj.: "…jsou urážkou všech křesťanů, židovských obcí a muslimů žijících v ČR."
- Vojtek v hlavní roli muzikálu Hamlet


2001
- hity z alba Go satane go Na sever a Bára bodují v klipových a dokonce i rozhlasových hitparádách, kde do té doby Kabát míval utrum
- turné Go satane go/Gambrinus Tour 2001 je označováno jako turné roku a stává se dosud nejúspěšnější

Obaly CD

28. června 2007 v 18:29 | Grelová Veronika

Kabát-Dole v Dole

Náhled

Corrida

Země plná trpaslíkuNáhled

Kabát-Suma Sumárum

Náhled

Kabát-Colorádo

Náhled
Kabát-Go satane Go
Náhled

kabát-děvky ty to znaj

Náhled

Kabat-Megahu

Náhled

Kabát-čert na koze jel

Náhled

Kabát-má ji motorovou

Náhled

Duncan James

28. června 2007 v 18:19 | Grelová Veronika
Datum narození.....7.dubna 1979
Celé jméno.....Duncan Matthew James
Přezdívka.....Dunc

Simon Webbe

28. června 2007 v 18:17 | Grelová Veronika
Datum narození.....30.března 1979
Místo narození.....Manchester,USA
Znamení.....beran

Antony Costa

28. června 2007 v 18:16 | Grelová Veronika
Datum narození.....23.června 1981
Celé jméno.....Antony Daniel Costa
Oblíbená barva.....modrá

Fotky-Leeho

28. června 2007 v 18:15 | Grelová Veronika
Lee Ryan


Lee-fotky

28. června 2007 v 18:09 | Grelová Veronika
Miluju tenhle výraz!! NoJo, ale proč?? ... To bude asi tím že je to prostě Lee...

Dunc-záložky

28. června 2007 v 18:08 | Grelová Veronika

DUNCAN kONČÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

28. června 2007 v 18:05 | Grelová Veronika
Tak tohle je prostě strašný!! Jak nám to mohl Dunk udělat?!
Bývalý člen skupiny BLUE končí!Ale né zas tak doslova...Minulý rok vydal poměrně úspěšnou desku z které znáte určitě hit " Scooner or Later".Pro tento tok měl přichystaný nový singl "Amazed", ale ten asi už nikdy neuslyšíme, protože Duncan s muzikou končí a to definitivně napořád! Chce se prý plně věnovat moderování v televizi.... " Momentálně se totiž kolem mně děje spousta jiných věcí a já na hudbu nemám čas.Dostal jsem několi úžasných nabídek z televize a já je chci využít.Zájem mají o mne i nějaká divadla.Tam vidím svojí budouctnost"...dodává Duncan..
Ano, to je další důkaz, že jakákoliv sebemenší zmíňka o comebacku je prostě KRAVINA!! Ant hraje v muzikálu, Lee chce vydat desku (a bůh ví kdy...), Simon ji nedávno-dávno vydal a Duncan se vším končí!! Může to bejt snad ještě horší?? Tak to si teda pište, že jo. A všechno co mě napadá CO se ještě může stát... No prostě HROZNÝ!! Asi se můžeme navždy s našima Bluemiláčkama rozloučit, protože to vypadá jak kdyby se chtěli vrátit za 10 let, aby si zas vydělali a nasyslili...